середа, 1 грудня 2021 р.

Книга - ювіляр 145 років

   Марк Твен  "ПРИГОДИ  ТОМА СОЙЄРА"

З раннього дитинства перед нами відкривається світ рідної літератури. Але не завжди ми замислюємося над тим, що культура — витвір всього людства, а не однієї нації. Твори американського письменника Марка Твена полюбляють дорослі й діти.


 Найвідоміші його герої — Том Сойєр та Гекльберрі Фінн. У творі Марка Твена (Семюела Клеменса) «Пригоди Тома Сойера» йде мова про хлопців, яких пригнічує школа та церква, але все ж таки їм вдається жити вільним і щасливим життям.
Том — звичайний хлопчина, пустун, бешкетник. Його життя сповнене пригод, світла і радощів. Не всім дано у буденному бачити незвичайне. А Том уміє і сам здивуватися звичайнісінькій, здавалося б, події, й іншим показати її з незвичного боку. Хлопчик — вірний друг, вміє берегти таємниці.
У характері Тома ми можемо побачити як позитивне, так і негативне, але позитивне переважає. Звичайно, Том — безтурботний, неслухняний хлопчик, який може утнути будь-які капості. Інколи прогулює уроки в школі, грубо поводиться з тітонькою, може набешкетувати в домі, але разом з тим цей бешкетник і зірвиголова — добрий, турботливий, благородний друг, сміливий і мужній, правдивий і чесний. Одне слово, такий, як і багато його однолітків. А бешкетує він не зі зла, а тому, що він невиправний мрійник, любить вигадувати різні пригоди, щоб життя було веселішим і цікавішим.
«Пригоди Тома Сойєра» — це гімн дитинству, перекладений прозою, як відзначав сам Марк Твен. Події, в яких бере участь Том Сойєр, роблять книгу Марка Твена захоплюючою.
До вашої уваги:  

Немає коментарів:

Дописати коментар