Блог Лукашенко Ніни Миколаївни, бібліотекаря опорного навчально-виховного закладу Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу А.М.Темника
вівторок, 30 листопада 2021 р.
Всесвітній день домашніх тварин
захист природи, що проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Тоді різні екологічні організації та природоохоронні товариства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі і за домашніх тварин. Офіційно день домашніх тварин у нас в Україні не святкують. Але, як відзначають захисники тварин, це привід приділити більше уваги своїм маленьким друзям. В шкільній бібліотеці перегляньте та познайомтеся з книгами про наших домашніх тваринок в художній літературі
"Мої книги-вода; книги великих геніїв-вино. ВОДУ П'Є КОЖЕН... " Марк Твен
Марк Твен один з найбільш популярних і цитованих американських письменників XX століття, відомий сатирик і громадський діяч. Літературна спадщина автора дуже багатогранна і різноманітна — гумористичні оповідання, пригодницькі історії, фантастика, публіцистика та інші жанри.

Але при цьому практично у кожному оповіданні Марк Твен пропагує гуманістичні погляди і відстоює права людини. Яскравий доказ впливу автора підтверджується словами нобелівського лауреата Ернеста Хемінгуея, який вважав, що сучасна американська література заснована на книзі «Пригоди Гекльберрі Фінна». Незважаючи на те, що творчість письменника насамперед асоціюють з дитячою літературою, придбати книги Марка Твена варто для читачів будь-якого віку і статі — кожен зможе знайти у них щось для себе.
понеділок, 29 листопада 2021 р.
КОРИФЕЙ УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА
Добрий голос маєш;
Співай же їм, мій голубе...
Утни, батьку, щоб нехотя
На весь світ почули,
Що діялось в Україні...
Т. Г. Шевченко
В шкільній бібліотеці виставка-перегляд про життя і творчість Григорія Квітки-Основ'яненка "КОРИФЕЙ УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА".
«Хто з нас, малоросіян, не плакав, читаючи цю чудову повість, цю просту, непримхливу драму, але драму, яка розворушить найзачерствілішу душу…» (О. Афанасьєв-Чужбинський).
МАЙСТЕР КАРБОВАНОГО СЛОВА
В шкільній біблотеці представлена виставка до дня народження Григорія Косинки
Талановитий письменник Григорій Косинка став однією з перших жертв розстріляного українського Відродження.
Недоспіваною піснею зосталися його книжки, адже він тільки входив у велику літературу. Недолюбленою зосталася його палка любов до рідного краю, перейшовши у спадок нащадкам, які, скільки й житиме Україна, згадуватимуть про нього словами ще одного нашого земляка-патріота, видатного поета сучасності Андрія Малишка:
Не приймав ти підлості ні трохи,
Прогримів, немов весняний грім.
І стоїть засмучена епоха
Над безсмертним іменем твоїм.
Його твори починають активно друкувати вже в 1919 році. Незабаром фігура талановитого новеліста стає відомою в літературних колах.
У 1922 році був надрукований перший збірник Косинки під назвою “На золотих богів”, відразу став популярний серед читацької аудиторії.
Наступні роки автор багато працює, зокрема, займається редагуванням газетних публікацій, створює сценарії для Київської кінофабрики, працює на радіо. Крім цього, майже щорічно, аж до 1930 року, виходять його збірки. У своїх творах автор розвиває кращі традиції української новелістики початку XX століття.
У 1929 році більшовицька влада в Україні оголосили письменника «буржуазним націоналістом» і його твори потрапляють під заборону. У їх число потрапила і остання збірка під назвою «Серце», видана в 1933 році.
Після заборони на твори, Григорій займається перекладами, зокрема, працював над перекладом Гоголя «Мертві душі».
Тематично творчiсть Косинки тiсно пов’язана з проблемами дореволюцiйного села. Iдейно-стильове спрямування її розвивалось у дусi традицiй модерної української новели рубежа XIX-XX столiть, найяскравiшим представником якої був Василь Стефаник. З ним Григорiй Косинка пiдтримував творче листування, одержуючи вiд нього вiдгуки про свою новелiстику i по-батькiвськи щирi творчi поради. В. Стефаник називав Косинку “своїм сином з Дiвич-гори” (назва гори над Днiпром поблизу Києва).
Письменник залишив після себе понад тридцять новел та оповідань, які, відігравши важливу роль у розвитку української прози 20-х років, не втратили свого пізнавального та художньо-естетичного значення й понині.
пʼятниця, 26 листопада 2021 р.
Пам'ятає земля наша, пам'ятає Україна



На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги відомих українських письменників В. Барки "Жовтий князь" та У. Самчука "Марія". На виставці присвяченій хроніці голодоморів і політичних репресій в Чернігівці та районі представлена книга краєзнавця Миколи Миколайовича Єременка "Українська голгофа"Спогади очевидців, архівні документи та роздуми сучасника про три радянські голодомори.Книга – документ,Книга – реквієм,Книга – спокута, Книга – молитва за невинні душі, убієнні голодом.
четвер, 25 листопада 2021 р.
Книга - ювіляр 2021 року
понеділок, 22 листопада 2021 р.
Даля пов'язували найтісніші стосунки з багатьма українськими письменниками і вченими. Скажімо, влітку 1844 р. він довгий час гостював на Полтавщині у маєтку свого товариша Євгена Гребінки і навіть брав участь як повірена особа в його сватанні та одруженні. Ще дорогою на Полтавщину, у Чернігівській губернії, і вже на Полтавщині, він збирає українську лексику і фольклор.
Володимир Даль писав художні твори, чимало з них — на українські теми (повісті «Савелій Граб», «Небувале в тому, що було…», оповідання «Світлий празник», «Ваша воля, наша доля», «Скарб», «Упир» тощо).
У Миколаєві в період з 1821-1822 р. Даль написав декілька драматичних творів: «Наречена в мішку, або Квиток до Казані», «Ведмідь у маскараді», які прославили його у місті як людину, яка пише
Популяризував українську літературу та усну народну творчість.
субота, 20 листопада 2021 р.
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.
З метою збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні XXI століття в шкільній бібліотеці відкрито книжкову виставку «Україна – країна нескорених!».
Бережімо пам’ять про подвиги наших Героїв, шануймо їх незламну силу волі, мужність та відвагу!