середа, 28 квітня 2021 р.

Создайте общедоступную публикацию…
Комната
Фото/видео
Отметить людей

27 квітня святкують День

«Розкажи історію»

Чи розказуєте ви дітям історії?
І як ви дивитеся на те, щоб частіше пропонувати дитині таке: «Давай-но я розповім тобі цікаву історію?».
У батьків в арсеналі, безумовно, є безліч усіляких історій, якими можна ділитися з дитиною. Їх навіть не треба вигадувати. Особисті історії, особливо з вашого дитинства або історії із прочитаних книг, – ось із чого слід починати. Діти також люблять слухати розповіді про себе та свої переживання і пригоди. Наприклад, ви можете розповісти історію про вашу з дитиною поїздку в зоопарк або в гості до бабусі та зробити це смішно й захоплююче.
Діти можуть оцінити несподіваний поворот сюжету, тому візьміть улюблену казку дитини й переверніть її з ніг на голову, змінивши час дії, персонажів або сам сюжет. Відправте Кота в чоботях у політ на Місяць на космічному кораблі або в дім до вашого сусіда, щоб заподіяти йому купу несподіваних проблем. Зробіть дитину головним героєм чудової пригоди, але при цьому обов'язково враховуйте її інтереси (наприклад, рушайте в подорож у часі, щоб побачити динозаврів).
А особливо діти люблять слухати автобіографічні історії. Коли у вас випав перший зуб? Хто був вашим улюбленим учителем? Роздуми про своїх мам чи тат, як про маленьких дітлахів можуть запалити уяву дитини. Можливо, ви захочете поділитись історією, що сталася з вами, про домового, який жив на горищі будинку вашої прабабусі. І немає нічого більш приємного для дитини, ніж історія про те, як мама, або тато пустували в дитинстві та до яких наслідків призвели ці пустощі. Діти радіють цим проблискам минулого, які пов'язують їх з улюбленими батьками.
Розгляньте можливість розширити розповідь. Працюйте з дитиною над написанням власної книги – збірника казок та історій. Знайдіть сімейні фотографії або журнальні знімки людей чи місць, які могли б стати частиною ваших оповідань. Малюйте зображення, щоб проілюструвати історію, якщо у вас під рукою немає готових картинок. Використовуйте ляльки або костюми, розігруйте знайомі сюжети, підключайте всю сім'ю і радійте разом. Можливості нескінченні, й обмежені тільки вашою фантазією і творчістю!
Коли ви розповідаєте історії, то тим самим показуєте дитині, як правильно поєднувати слова й вибудовувати їх у певній послідовності, щоб розповідь набувала краси та сенсу. Коли ви ділитесь чимось новим про себе, що для ваших дітей буде цікавим або захоплюючим, це може стати стартовим майданчиком для запитань та обговорень. Найголовніше – ви прищеплюєте дитині любов до мови та пригод, яка супроводжуватиме її все життя.
Отже, зробіть глибокий вдих і починайте: «Одного чудового дня...».

Немає коментарів:

Дописати коментар